Policisté vyslýchají muže, který v pátek držel rukojmí v příbramské bance. Odpoledne ho chtějí obvinit

Vyšetřovatelé chtějí muže stíhat vazebně. Pokud se jeho vina prokáže, za trestný čin braní rukojmí mu hrozí až 12 let vězení. Policisté zásahové jednotky a z Útvaru rychlého nasazení ho zadrželi v pátek po páté hodině odpolední. Všech 9 rukojmí vyvázlo bez zranění. Současné úkony popsal Radiožurnálu policejní mluvčí Pavel Truxa.

Příbram Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté během zásahu kvůli přepadení banky v Příbrami

Policisté během zásahu kvůli přepadení banky v Příbrami | Foto: Šimánek Vít | Zdroj: ČTK

Přesný motiv muže policie zatím neupřesnila. Policejní mluvčí Monika Schindlová dříve uvedla, že muž na sebe chtěl upozornit, vyjednávat a podat oznámení prostřednictvím médií.

Trest 5 až 12 let

Banku si osmadvacetiletý muž údajně vybral náhodně. Při vstupu do pobočky podle kriminalistů jednou vystřelil do stropu. V minulosti se už dopustil drobné trestné činnosti.

„V odpoledních hodinách po provedení výslechu bude zahájeno trestní stíhání a to pro zločin braní rukojmí, kdy pachateli hrozí trest odnětí svobody 5 až 12 let. Budeme dávat návrh na vzetí muže do vazby,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Truxa Radiožurnálu.

V příbramské budově Unicredit Bank na centrálním náměstí držel muž devět rukojmí - dva zaměstnance banky a sedm klientů, jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky.

Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA). Muže, který měl u sebe funkční krátkou střelnou zbraň, zadrželi. Rukojmí jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněn.

Vojtěch Šrámek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme