Policie: Muž přepadl banku v Příbrami s legálně drženou zbraní. Mohl ji mít, i když byl dřív stíhán

Osmadvacetiletý muž, který minulý týden přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí, splňoval podmínky pro držení střelné zbraně. A to i přesto, že byl v minulosti trestně stíhán. Ve čtvrtek to řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Obviněnému hrozí za zločin braní rukojmí až 12 let vězení. Incident se obešel bez zraněných.

Příbram (Aktualizováno: 12:43 3. 1. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmadvacetiletý muž, který přepadl banku v Příbrami

Osmadvacetiletý muž, který přepadl banku v Příbrami | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

„Můžu potvrdit informaci, že se jednalo o legálně drženou zbraň,“ řekl serveru iROZHLAS.cz Chalupa o zbrani, se kterou muž přepadl banku v Příbrami.

Muž se před lety dopustil drobné majetkové trestné činnosti. Podle Chalupy mu to nebránilo v získání zbrojního průkazu.

Až 12 let vězení. Soud uvalil vazbu na muže, který přepadl banku v Příbrami

Číst článek

„Od spáchání trestného činu v roce 2011 uplynulo více než pět let od právní moci rozhodnutí soudu, proto byl muži jeho trest dle zákona zahlazen. V tuto dobu muž splňoval podmínky trestní bezúhonnosti, a tím pádem splnil i zákonné podmínky k držení zbraně,“ uvedl Chalupa.

Pachatel přepadl v pátek odpoledne příbramskou pobočku Unicredit Bank. V budově držel devět rukojmí – dva zaměstnance banky a sedm klientů; jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky.

Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA) a muže zadrželi. Rukojmí byli v pořádku, nikdo nebyl zraněn.

Ozbrojený muž v příbramské bance držel devět rukojmí. Policisté jej po zásahu zadrželi

Číst článek

Podle dřívějších informací policie měl muž při přepadení krátkou střelnou zbraň, kterou jednou vystřelil do stropu. O jaký typ šlo, kriminalisté neuvedli. „Více to upřesňovat nebudeme,“ řekla ve čtvrtek mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Soud poslal obviněného v neděli do vazby, aby se nemohl vyhýbat trestnímu řízení ani trestnou činnost opakovat. Muž proti vazbě podal stížnost, o které zatím nebylo rozhodnuto. Věc by měl posuzovat Krajský soud v Praze.

„V současné době je spis ještě u zdejšího soudu a bude se teprve předkládat nadřízenému soudu k rozhodnutí o stížnosti,“ řekl ve čtvrtek předseda příbramského soudu Miloslav Boudník.

Obviněný podle dřívějších informací policie akci podnikl, protože chtěl podat trestní oznámení prostřednictvím médií. Banku si údajně vybral náhodně.

Petr Jadrný, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme