Příchodem Bobošíkové se situace v ČT zdramatizovala

Generální ředitel České televize Jiří Hodač potvrdil, že v noci jmenoval ředitelkou zpravodajství bývalou redaktorku televize Janu Bobošíkovou. Ta podle Hodače splňuje všechna profesní kritéria pro výkon své nové funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Funkce ředitelky zpravodajství je samozřejmě klíčová, a proto jsem hledal kandidáta nebo kandidátku, který splňuje ty nejnáročnější předpoklady,“ řekl Hodač Českému rozhlasu. Hodač je přesvědčen o tom, že Bobošíková tyto předpoklady splňuje a že je „schopna vést zpravodajství i publicistiku České televize k těm cílům, které jsou pro veřejnoprávní televizi stanoveny“. Podle Hodače je Bobošíková zkušená televizní novinářka, kterou znají diváci jako „perfektní moderátorku, velmi kvalitní... i ostrou moderátorku diskusních pořadů“.

Hodač pro Český rozhlas okomentoval i spekulace o zpolitizováném pozadí jmenování Bobošíkové. „Podle informací, které máme a které pokládáme za ověřené, byla pouze na třetinový úvazek poradkyní předsedy Poslanecké sněmovny.“ „Nikoli tedy pana (Václava) Klause v jeho stranické funkci (předsedy ODS), ale v jeho funkci předsedy Poslanecké sněmovny. Byl to pouze třetinový úvazek a byla tam poradkyní pro ekonomiku,“ řekl Hodač.

Bobošíkovou jako novou šéfku zpravodajství však neuznává krizový výbor ČT. Dnešní program připravuje podle moderátora Adama Komerse stávající tým.

>>> Do ČT byla přivolána policie, ale nezasahovala

Situace v České televizi se dnes odpoledne vyhrotila. Ochranná služba přestala vpouštět zaměstnance zpravodajství do prostor takzvaného velína, kde se připravují zprávy.

Zaměstnanci si stěžovali, že ochranka omezuje jejich volný pohyb po budově a proto přivolali do budovy policii. Policisté po chvíli jednání se zaměstnanci budovu opustili. Jeden z nich to novinářům odůvodnil tím, že k zásahu není důvod, pokud nejsou ohroženy životy, zdraví nebo majetek. Spor vyhodnotili jako vnitřní záležitost vedení se zaměstnanci.

>>> Padla první výpověď od Bobošíkové ve zpravodajství

Editor zpravodajství ČT Štěpán Hájek dostal okamžitou výpověď. Dala mu ji nová ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková. Novinářům to sdělil člen krizového štábu Patrik Kaizr. Hájek, který měl připravovat dnešní Události, byl nahrazen Stanislavem Kněnickým.

Nový generální ředitel České televize Jiří Hodač ještě dnes dopoledne tvrdil, že nechystá personální změny. Členové krizového štábu také řekli, že Kněnický vypracovává seznam lidí, kteří budou připravovat dnešní Události, ostatní mají prostory zpravodajství údajně opustit.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme