Příčina propadu byla v hlavě, ví Martin Latka. Slavia je v polovině ligy osmá

Fotbalisté Slavie po ekonomickém i sportovním pádu klubu zažívají po delší době nejvydařenější polovinu sezony. Jednomu z nejpopulárnějších českých celků poskládanému kolem kapitána Martina Latky patří v tabulce osmá příčka. Po pěti kolem přitom „sešívaní" vedli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Latka, zatím největší letní posila Slavie | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

„Tabulka je hodně vyrovnaná, remízy nás tlačí," říká kapitán pražského týmu Martin Latka po 15 kolech. Slavia si prošla různými obdobími – po pěti kolech podzimní části ligy byla první a dařilo se jí, jenže pak nastal pětizápasový útlum bez bodu.

„Bylo to v hlavě, protože jsme upustili od toho, čím jsme vyhrávali zápasy. Chyběla nám bojovnost, agresivita a spousta dalších věcí. Tím jsme získávali body a najednou to úplně chybělo. Odklonilo se i štěstí a prohrávali jsme,“ vysvětluje si výsledkový propad jeden z nejzkušenějších fotbalistů Slavie.

Přehrát

00:00 / 00:00

První polovinu sezony z pohledu Slavie hodnotil s kapitánem Martinem Latkou reportér ČRo Mirko Vasić

Pražský tým pak dokázal alespoň částečně zabrat. Teď má pražský klub stejně daleko k sestupové pozici jako k místu zaručujícímu evropské poháry - od obou ho dělí čtyři body.

Soutěž je celkově hodně vyrovnaná, vyjma o první příčku bojujících - Plzně, Sparty a Jablonce - a pak posledního Hradce Králové jsou ostatní týmy v rozmezí osmi bodů.

Do ligy se Latka vrátil v létě po angažmá v německém Düsseldorfu a moc se toho podle urostlého stopera od jeho odchodu na začátku roku 2013 nezměnilo. „Já bych neřekl. Nevidím v tom nějaký rozdíl," myslí si kapitán Slavie, která na něj hodně spoléhá.

Stoper je přirozený lídr, sám ale není se svými výkony úplně spokojený. „Než jsem odcházel do Německa, hrál jsem asi víc. Snažili jsme se o fotbal, kdy jsem byl víc na balonu a hodně jsem vyvážel. Teď se k tomu taky můžu dostat, prostor je. Ale zatím to nenaplňuju a je to spíš moje chyba," uvědomuje si Martin Latka.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme