Příčinou požáru v Bohnicích patrně chladnička

Hasiči se domnívají, že silvestrovský požár panelového domu v pražských Bohnicích mohla způsobit chladnička zapojená v bytě. Z bytu se pak oheň rozšířil do dalších pater. Vyšetřovací verzi má potvrdit expertiza, která by měla být hotova do 14 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v Bohnicích | Foto: Jan Třeštík

Rozsáhlý požár v třináctipodlažním panelovém domě v Cafourkově ulici nepřežila pětasedmdesátiletá žena, v jejímž bytě požár vypukl. Devět lidí bylo lehce zraněno, oheň zničil čtyři byty a dalších 40 poškodila při hašení voda.

Zákrok hasičů byl náročný. Byt, kde požár vznikl, byl totiž přeplněn starým papírem a jinými odpadky, které žena domů nosila zřejmě z kontejnerů. Hasiči ohledávali místo požáru ještě dnes.

Cafourkova ulice, kde je ještě stále silně cítit zápach požáru, je dnes už celý den průjezdná. Před domem odstraňuje uklízecí četa nahromaděné odpadky a další ohořelé předměty, které hasiči zatím vyklidili z bytu v šestém patře.

Někteří nájemníci si v doprovodu technika chodí alespoň pro osobní věci. Do svých domovů se ale pravděpodobně hned tak nevrátí.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme