Příčinou požáru v Bohnicích patrně chladnička

Hasiči se domnívají, že silvestrovský požár panelového domu v pražských Bohnicích mohla způsobit chladnička zapojená v bytě. Z bytu se pak oheň rozšířil do dalších pater. Vyšetřovací verzi má potvrdit expertiza, která by měla být hotova do 14 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v Bohnicích | Foto: Jan Třeštík

Rozsáhlý požár v třináctipodlažním panelovém domě v Cafourkově ulici nepřežila pětasedmdesátiletá žena, v jejímž bytě požár vypukl. Devět lidí bylo lehce zraněno, oheň zničil čtyři byty a dalších 40 poškodila při hašení voda.

Zákrok hasičů byl náročný. Byt, kde požár vznikl, byl totiž přeplněn starým papírem a jinými odpadky, které žena domů nosila zřejmě z kontejnerů. Hasiči ohledávali místo požáru ještě dnes.

Cafourkova ulice, kde je ještě stále silně cítit zápach požáru, je dnes už celý den průjezdná. Před domem odstraňuje uklízecí četa nahromaděné odpadky a další ohořelé předměty, které hasiči zatím vyklidili z bytu v šestém patře.

Někteří nájemníci si v doprovodu technika chodí alespoň pro osobní věci. Do svých domovů se ale pravděpodobně hned tak nevrátí.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme