Příčiny zatopení některých stanic metra už známy

Už jsou známy příčiny, proč byly některé stanice metra zaplaveny. Konkrétně jde o Můstek, Palmovku a Invalidovnu. Z těchto stanic se pak voda dostala dál. Více už Petr Hulínský místopředseda předsednictva pražského dopravního podniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozené metro | Foto: Jan Rosenauer

"Voda do trasy A se dostala proražením zdi na trase B, a tou se zalila trasu A jako taková. Na Invalidovně je to opět otázka proražené zdi, kterou se zalila Křižíkova Florenc. Na Palmovce byly proraženy kabelové průchodky, kterými byly zaplaveny stanice Českomoravská a Vysočanská," uvedl Hulínský.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Hulínský: Příčiny zaplavení trasy A

Téměř měsíc po ničivých záplavách končí odčerpávání vody ze zatopeného pražského metra. Další týdny teď potrvá než budou vlaky jezdit po všech jeho trasách.

Zaplavení důležité podzemní dopravní tepny vyvolává řadu otazníků, neboť ochranný systém metra by měl sloužit jako úkryt při jaderném napadení a různých haváriích. Vyšetřování příčin zatopení metra a odpovědnosti za něj není dosud ukončeno.

Milan Kopp, Marcela Mikesková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme