Přijďte dnes darovat krev s Českým rozhlasem

Omladit řady dobrovolných dárců krve a hlavně získat nové. Takový je cíl tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daruj krev

Daruj krev

O její oblibě svědčí i to, že se na transfuzním oddělením Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí koná už po 60.

Přehrát

00:00 / 00:00

Primářka Daniela Dušková hovoří o darování krve v letním období.mp3

K akci se připojují také transfuzní pracoviště v Přerově, Šumperku, Bruntálu a Hradci Králové.

Zejména v letním období je podle primářky pražského Transfuzního oddělení Daniely Duškové větší potřeba darované krve.

„Jsou období, kdy je nedostatek transfuzních přípravků, zejména určité krevní skupiny. Je to třeba na konci letních prázdnin, kdy dárci, kteří čerpají svoji dovolenou, nechodí darovat krev,“ říká Dušková.

Potenciální příjemci a pacienti se však nemusí obávat, že by nedostali potřebnou péči. Transfuzní stanice jsou na tato období připravené.

„Připravujeme si větší zásoby, anebo máme v registru kontakty telefonní na dárce, takže i voláme. Takže nehrozí pacientům nebezpečí, že by nedostali tu léčbu, kterou potřebují,“ dodává primářka Dušková.

Posílit řady dárců je ale dobré kdykoliv. Dnes navíc mohou dobrovolníci darovat v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem.

Vlasta Valentová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme