Příjezd lebky sv. Václava zahájí pouť ve Staré Boleslavi

Krátce po devatenácté hodině vyjede z bran pražského Arcibiskupského paláce na Hradčanech prezidentský vůz se vzácnou relikvií knížete Václava. Cílem jeho cesty bude bazilika sv. Václava ve Staré Boleslavi, kde příjezdem lebky začne tradiční Národní svatováclavská pouť.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav na hostině u svého bratra Boleslava, Gumpoldova legenda Život sv. Václava, Wolfenbüttel, před rokem 1006

Václav na hostině u svého bratra Boleslava, Gumpoldova legenda Život sv. Václava, Wolfenbüttel, před rokem 1006 | Foto: AVČR, CMS UK

Prezidentský vůz bude doprovázet motorizovaná čestná jednotka Hradní stráže. Takové pocty běžně náležejí pouze hlavám států.

Relikvii ve skleněné schránce převezme před bazilikou arcibiskup pražský Dominik Duka, poté bude za zvuku zvonů přenesena dovnitř.

Přehrát

00:00 / 00:00

Probošt staroboleslavské kapituly Vladimír Kelnar informuje o programu Národní svatováclavské pouti

„Ve dvacet hodin začíná ve Staré Boleslavi večerní koncert s nešporami za předsednictví arcibiskupa pražského. Nešpory vyvrcholí modlitbou k českému knížeti přímo v kryptě,“ informuje probošt staroboleslavské kapituly Vladimír Kelnar.

Lebka knížete Václava je uložena v metropolitní pokladnici katedrály sv. Víta a vystavuje se jen při výjimečných příležitostech.

Naděžda Hávová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme