Příležitost v zahraničí mají mladí i starší čeští lékaři

Z rakouských a německých nemocnic odcházejí lékaři a míří dál na západ. Prázdná místa chtějí naši sousedé zaplnit českými odborníky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři při operaci

Lékaři při operaci | Foto: Pavel Pavlas

Pracovní příležitosti jim v pátek a v sobotu nabízí veletrh v Praze. Zástupci třiceti zahraničních zdravotních ústavů zde přesvědčují tuzemské lékaře, proč je lepší Česko opustit.

Děje se to v době, kdy více než tři a půl tisíce lékařů podepsalo petici „Děkujeme, odejdeme“, v níž oznamují, že se k tomuto kroku odhodlají koncem roku, pokud se jim nezvednou platy a nezlepší se systém postgraduálního vzdělávání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lékař působící v Německu Petr Messner hovoří o možnostech českých lékařů v zahraničí v Ozvěnách dne Radiožurnálu.mp3

„Mladí, ale i zkušenější lékaři, pokud mají zájem, by určitě měli sáhnout po příležitosti a podívat se za prací někam do světa,“ řekl Petr Messner, který působí jako lékař v Německu.

Příležitost má podle jeho slov každý lékař vybavený určitými jazykovými znalostmi.

Veronika Sedláčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme