Primátor Plzně Pavel Rödl odchází z ODS

Plzeňský primátor Pavel Rödl opustil po téměř dvaceti letech Občankou demokratickou stranu. Resignační dopis předal na dnešním zasedání oblastní rady ODS. Svůj odchod zdůvodnil Rödl tím, že se nedokáže ztotožnit s praktikami strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ideová konference ODS - VIZE 2020 v Městském divadle Brno | Foto: Tomáš Adamec

„ODS už bohužel není tou stranou, do které jsem před zhruba dvaceti lety vstupoval. Mám nepříjemný pocit, že většině členů ODS už nejde o to prosadit nějakou vizi nebo myšlenky, nejde jim o pravicovou politiku, ale že je rozhodováno skutečně podle toho, jak si přeje několik málo lidí, kteří ODS ovládají,“ řekl Rödl.

Pavel Rödl také oznámil, že do podzimních komunálních voleb bude kandidovat jako nezávislý na kandidátce Občané.cz.

Šéf plzeňské ODS Jiří Schneberger jeho rozhodnutí respektuje. „Znamená to odchod jednoho člověka. Pan primátor řekl už dříve, že kandidovat nebude, takže z žádné kandidátní listiny neodstoupil,“ řekl.

„Už v květnu prohlásil, že v komunálních volbách za ODS kandidovat nechce. ODS se s tím musí vypořádat a musí jít do komunálních voleb s poměrně zajímavou kandidátkou. Věřím, že komunální volby zvládneme,“ dodal Schneberger.

Jiří Blažek, Jiří Terš, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme