Prioritou pověřeného ministra školství bude personální stabilizace

V pondělí si předseda Strany zelených Martin Bursík převezme pověřovací listinu ministra školství. Za svou prioritu na tomto ministerstvu klade personální stabilizaci a také včasné vyhledání nového ministra tohoto resortu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministerstvo školství | Foto: Archiv

"První schůzka bude s první náměstkyní Bartoňovou, poté s úzkým managementem ministerstva. Podívat se na shromážděnou agendu, zejména na tu, kterou může řešit pouze pověřený ministr. A zároveň půjde o to udělat kroky k personální stabilizaci. To znamená, aby lidé, kteří jsou ve výpovědi nebo odešli, a o nichž je mezi managementem povědomí, že jsou to lidé, kteří by ministerstvu prospěli, tak je důležité pozvat je zpátky. Současně se podívat, kde je třeba posílit - čili rychlá práce s personálním odborem," předsevzal si Bursík.

Jak sám řekl, v této funkci chce setrvat co nejkratší dobu. Prioritou pro Stranu zelených je totiž co nejrychlejší vyhledání vhodného kandidáta na post ministra školství.

Republiková rada Strany zelených zatím doporučuje 5 kandidátů. Rozhoduje se mezi Evou Tylovou, Martinem Tichým, Jaroslavem Staňkem, Olgou Zubovou a Vladislavem Kovalem. Konečný výběr ministra ale nechá širší vedení strany na předsednictvu zelených, poslancích a předsedovi rady.

Milan Kopp, Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme