Případ Chadimové nekončí, dostane jej jiný soudce

Téměř deset let trvající trestní řízení proti Martě Chadimové zatím nekončí. Nejvyšší soud České republiky totiž nezměnil usnesení soudkyně městského soudu Praha o jejím vyloučení z případu kvůli podjatosti. Věc tak bude předána jinému soudci. Marta Chadimová byla kvůli restitucím řady lukrativních nemovitostí v Praze v roce 1992 obviněna z pokusu o podvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Holas z brněnské redakce Českého rozhlasu, který dnešní jednání sledoval, připomíná, že Chadimová chtěla i přes udělení milosti prezidentem Václavem Havlem v řízení pokračovat. Letos v květmu se z něj ale vyloučila soudkyně Jaroslava Lišková kvůli přátelským vztahům k některým osobám figurujícím v procesu. Proti tomu podal ministr spravedlnosti stížnost k Nejvyššímu soudu. Ten dnes sice konstatoval, že vyloučením soudkyně z případu byl porušen zákon, samotné usnesení ale ponechal v platnosti. Řízení tedy může pokračovat až poté, co bude věc přidělena jinému soudci a ten se seznámí se spisem, který obsahuje přes 6000 stran. Obhájce Chadimové Ivo Palkoska přesto výrok soudu vítá, protože i sama Chadimová dospěla k názoru, že soudkyně je podjatá.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme