Případ Flaksa. Stát měl přijít o 77 milionů korun. Obviněným hrozí až 10 let vězení

Policisté chtějí kvůli daňovým podvodům při fiktivním vývozu masa na Slovensko obžalovat celkem dvanáct lidí. Škodu pak vypočítali na 77 milionů korun. Vyšetřování akce s krycím názvem Flaksa bylo ukončeno. Obviněným hrozí podle mluvčí pardubické krajské policie Markéty Janovské až deset let vězení.

Praha/Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Vyšetřovatel v minulých dnech vypracoval návrh na podání obžaloby," řekla Radiožurnálu mluvčí pardubické krajské policie Markéta Janovská.

Samotný návrh na podání obžaloby čítá 166 listů. Originál spisový materiál má přes 21 500 listů a přílohy zhruba 6 200 listů.

„Případ byl od samého počátku zpracováván týmem KOBRA a jednalo se o velice obsáhlé a rozsáhlé důkazní řízení s mezinárodním prvkem. Z policejního hlediska je zajímavý tím, že i přes svoji obsáhlost, jak administrativní, tak počtem obviněných byla doba od realizace po ukončení vyšetřování poměrně krátká a to zhruba 14 měsíců," doplnil vedoucí odboru krajské hospodářské kriminálky Petr Syrovec.

Podstatou podvodu byl fingovaný vývoz masa a masných výrobků na Slovensko. Zboží bylo vykazováno jako osvobozené od DPH, ve skutečnosti ale neopustilo Českou republiku.

Na Slovensku obvinění údajně účelově založili vlastní společnosti nebo k podvodům využívali jiné neaktivní firmy či zneužili identifikační údaje dalších subjektů. Vystavovali na ně falešné faktury a dodací doklady.

Obsáhlý spisový materiál k případu s krycím názvem Flaksa má přes 21 500 listů a přílohy zhruba 6 200 listů | Foto: Policie Pardubického kraje

Jiří Svatoš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme