Případ Heleny Čermákové odročen, slovo dostanou znalci

Hlavní líčení s Helenou Čermákovou odročil kladenský soud na příští čtvrtek. Požádal totiž znalce o odpověď na otázku, zda mohla pětiletá dívka sama vypít tolik alkoholu, v jehož důsledku vdechla zvratky a udusila se. Podle obžaloby totiž Terezku opila právě Čermáková. Matka naopak tvrdí, že s opilostí dcery nemá nic společného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

H. Čermáková | Foto: René Volfík

Čermáková přišla dnes k soudu opilá a nebyla prakticky schopna sledovat průběh líčení. Svůj stav sváděla na onemocnění kašlem a rýmou. Přesto soudce Ladislav Koudelka pokračoval výslechem svědků a především bývalého přítele Heleny Čermákové Michala Milého.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Pavlík: Odročený soud

Kvůli provedení dalších znaleckých posudků nakonec předseda líčení odročil, a to na 14. března. Soudce se obrátil na znalce, aby odpověděli na otázku, zda mohla pětiletá dívka sama a dobrovolně vypít čokoládový likér v množství, jež by vyvolalo těžkou opilost. Podle Čermákové Tereza zemřela poté, co ji sama v opilosti zalehla.

Po těle ani ne pětileté holčičky pátraly stovky policistů loni v létě téměř tři týdny. Následná pitva a odborné analýzy prokázaly, že Terezka Čermáková měla před smrtí v organismu alkohol. Její matka je obžalována z úmyslného trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti.

Za tento trestný čin Heleně Čermákové hrozí až osm let vězení. Při rozhodování o výši trestu sehrají zřejmě svou roli i její rozporuplné výpovědi během vyšetřování. To se podařilo uzavřít až na přelomu října a listopadu.

Milan Kopp, Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme