Případ nedbalé lékařky se znovu otevírá

Krajské státní zastupitelství v Brně napadlo uzavřený případ smrti Kristýny Borýskové ze Zlína. Ta zemřela kvůli neposkytnutí zdravotnické pomoci. Obviněná lékařka nabídla takzvané narovnání, které je však podle zastupitelství nepřiměřeně malé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Jedenáctiměsíční holčička zemřela loni v prosinci na plicní chorobu. Lékařka tehdy odmítla k případu vyjet, a proto ji policie obvinila z ublížení na zdraví z nedbalosti. Okresní státní zástupkyně pak obviněné nabídla takzvané narovnání.

Jak se později ukázalo, šlo o deset tisíc korun pro postiženou rodinu a přibližně stejnou částku pro stát. Rodiče žijící na hranici životního minima nabídku přijali. Policejní mluvčí Ivo Mitáček doplnil, kam měla směřovat druhá část peněz: "Jedna polovina na speciální mateřskou školku, druhá půlka na účet Ministerstva spravedlnosti jako pomoc obětem trestných činů ."

Krajský státní zástupce Petr Coufal zaslal e-mailem vyjádření, kde uvádí, že jeho úřadu nejde jen o neodpovídající výši narovnání. Podle něj bylo rozhodnutí zlínské zástupkyně nezákonné a nadřízeným orgánům navrhnul přezkoumání vztahu mezi ní a lékařkou.

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme