Případ Neumannové vrátil vrchní soud k projednání

V případu olympijské vítězky Kateřiny Neumannové a firmy Vavrys.cz padl rozsudek. Bývalá lyžařka se soudila kvůli třem fotografiím, které společnost použila v katalogu sportovního oblečení, a podle Neumannové k tomu neměla povolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijská vítězka Kateřina Neumannová | Foto: Alžběta Švarcová

Vrchní soud dnes rozsudek brněnského krajského soudu zrušil a vrátil zpět k novému projednání. Podle odvolacího soudu totiž řádně nezdůvodnil, jak dospěl k vyčíslení stotisícové nemajetkové újmy. Neumannová původně požadovala 500 tisíc korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Alena Vykydalová informuje o případu Neumannové z Olomouce

Stejně tak se krajský soud nezabýval ani dalšími okolnostmi, například že nedostatečně zohlednil námitky ve vztahu k mlčky danému souhlasu Kateřiny Neumannové s použitím jejích fotografií v katalogu sportovního oblečení na rok 2005/2006. Neumannová totiž s žalovanou firmou Vavrys.cz spolupracovala už delší dobu, protože používala a dosud používá její prodávané výrobky.

Smlouva na uvedenou sezónu sice byla její marketingovou agenturou připravena v intencích smluv předchozích, tedy zhruba v hodnotě 150 tisíc korun, k podpisu a ani ke zrušení jejího předchozího souhlasu nedošlo.

Zástupci obou stran ale dnes vyjádřili přesvědčení, že k dohodě dojdou, protože předmětem sporu je jen výše náhrady. V době, kdy byl katalog vydán, se Kateřina Neumannová stala olympijskou vítězkou a tudíž její marketingová hodnota a společenská prestiž byla velmi vysoká.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme