Případ poslanců Bárty a Škárky se vrací před Městský soud v Praze

Předseda Věcí veřejných Vít Bárta a někdejší člen strany Jaroslav Škárka znovu stanou před soudem. Obžaloba je viní z podplácení a přijetí úplatku. Pražský městský soud bude dnes řešit odvolání státní zástupkyně proti zprošťujícímu rozsudku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bárta a Jaroslav Škárka (dříve také VV) u soudu | Foto: Filip Jandourek

Podle obžaloby dal předseda Věcí veřejných Vít Bárta tehdejším stranickým kolegům, poslancům Jaroslavu Škárkovi a Kristýně Kočí, 170 tisíc a 500 tisíc korun za to, aby k němu byli loajální a prosazovali jeho zájmy ve straně.

Škárka údajně úplatek přijal a část peněz utratil. Bárta, který kvůli kauze rezignoval na post ministra dopravy, se hájí tím, že Škárkovi a Kočí peníze jen půjčil.

Soud první instance vyhodnotil Bártovo jednání jako podplácení a vyměřil mu podmínku. Jaroslava Škárku pak poslal soudce za podvod na tři roky do vězení a zakázal mu na deset let vykonávat činnost poslance.

Tento rok starý rozsudek však nenabyl právní moci, a tak oba politici vykonávají své funkce dál. Případ totiž následně řešil Městský soud v Praze, který verdikty zrušil a vrátil k novému projednání zpět soudu pro Prahu 5.

Soudce Jan Šott pak oba obžalované zprostil viny, i když se s tímto závěrem sám neztotožnil. Řekl, že nemá jinou možnost, než respektovat rozhodnutí nadřízené instance.

Případ dnes znovu projedná Městský soud v Praze na základě odvolání státní zástupkyně.

Alžběta Havlová, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme