Případ smrti vězně předávkovaného metadonem se vrací na začátek. Městský soud nařídil nové projednání

Obvodní soud pro Prahu 4 se bude muset znovu zabývat případem vězně, který loni zemřel po podání metadonu. Ve středečním neveřejném zasedání o tom rozhodl pražský městský soud.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Pražský městský soud nesouhlasí s verdiktem obvodního soudu, že za úmrtím vězně kvůli špatnému podání metadonu, bylo jen kázeňské provinění dozorce. Věc se tak vrací zpátky k soudu prvního stupně.

„Městský soud rozhodoval v neveřejném zasedání a rozhodl tak, že se usnesení soudu prvního stupně ruší a věc se vrací k novému projednání. Víc sdělit nemohu, protože toto rozhodnutí v podstatě neznají ani účastníci řízení,“ řekla Radiožurnálu mluvčí městského soudu v Praze Markéta Puci.

Smrt vězně na Pankráci: záměna vězňů a metadonu nebyla podle soudu trestný čin

Číst článek

Vězeň z pankrácké věznice zemřel na předávkování loni o Vánocích, a to údajně po záměně dvou odsouzených ze stejného patra a se stejným příjmením, z nichž jeden měl dostat metadon jako odvykací náhražku.

Příslušníkovi bezpečnostního sboru hrozily za porušení povinností dozorčí služby maximálně dva roky vězení. Zdravotní sestru chtěla Generální inspekce bezpečnostních sborů obžalovat z usmrcení z nedbalosti, za což by ženě vzhledem k údajnému porušení důležité povinnosti vyplývající z jejího povolání hrozil jeden rok až šest let odnětí svobody. Státní zástupce na ni ale obžalobu nepodal.

Metadon je syntetický opiát, který se používá při léčbě těžkých závislostí, například na heroinu. Závažné zdravotní obtíže a v krajním případě úmrtí může způsobit při nesprávném dávkování.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme