Případ TBC ve škole na Žižkově

Tuberkulozou onemocněla učitelka základní školy v Praze na Žižkově. V ohrožení tak bylo kolem 300 dětí, které s ní přišly do styku. Podle hlavního pražského hygienika Vladimíra Polaneckého není tento případ v metropoli žádnou vzácností. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mimo jiné řekl: "Během roku onemocní přibližně 150 lidí. Z toho je polovina otevřená tuberkulóza."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

"Máme vypracován systém státního dohledu, všechny případy jsou zajištěny. V konkrétním posledním případě je to onemocnění konkrétní učitelky v konkrétní základní škole, rodina je vyšetřena, jsou vyšetřeni všichni spolupracovníci a samozřejmě příslušný počet dětí, které byly v kontaktu s učitelkou, která je hospitalizována", zdůraznil Polanecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Polanecký: TBC na žižkovské škole

O Vánocích zemřel ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na TBC šestatřicetiletý Slovák. Policie šetří, zda lékaři nezanedbali povinnost zabránit šíření infekční choroby, když ho odeslali na odborné vyšetření do jiné nemocnice. Několika osobám v nemocnici hrozí trestní stíhání.

Hana Magerová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme