Případ Toflova gangu míří k soudu. Státní zástupce obžaloval 13 lidí

Třináct údajných policejních vyděračů míří před soud. Státní zástupce podal obžalobu v případě takzvaného Toflova gangu. Skupinu viní, že vydírala a zastrašovala podnikatele z Jižní Moravy. Některým členům gangu hrozí až šestnáct let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Kauzu mají řešit brněnští soudci, žalobce Martin Brzobohatý ale požádal, aby se přesunula jinam.

„Připojena je řada spisů, které byly žalovány brněnskými státními zástupci a souzeny brněnskými soudci, takže v průběhu dalšího trestního řízení není vyloučeno, že někdo ze státních zástupců nebo soudců bude vyslechnut jako svědek," vysvětlil Brzobohatý.

Právě z toho důvodu by tak podle něj bylo zřejmě vhodnější, aby o té kauze rozhodoval jiný soud než krajský soud v Brně. Žalobce zároveň připustil, že vyšetřování bylo komplikované.

„Obrovsky složitá záležitost je to také kvůli tomu, že se jednalo o osoby, které s ohledem na svou dlouholetou zkušenost z práce policistů nezanechávají nějaké výrazné stopy, takže řada jejich jednání je dovozována na základě nepřímých důkazů a na základě hodnocení věrohodnosti důkazů, které se podařilo shromáždit,“ dodal Brzobohatý.

Silvie Mikulcová, Tereza Svobodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme