Případ trojnásobné vraždy soud odročil

Jen krátce trvalo dnešní pokračování soudního jednání v případu otce a syna Pacovských u krajského soudu v Českých Budějovicích. Jsou obžalováni z trojnásobné vraždy v Litvínovicích v létě roku 2003. Otce Ladislava Pacovského soud už v únoru 2004 odsoudil za vraždu dvou mužů na doživotí a jeho syna Johna za vraždu třetího muže na 13 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Rozsudky ale zrušil Nejvyšší soud a vrátil případ zpět krajskému soudu. Dnešní jednání se nikam dál nepohnulo. I kvůli tomu, že po ránu si otec Pacovský ve vazební věznici stěžoval na žlučníkové obtíže a dostal tlumící injekci.

Právní zástupce Pacovského Tomáš Bouzek soudu oznámil, že jeho klient není kvůli tlumící injekci schopen vypovídat. Právníci jeho syna Johna Kolja Kubíček a Klára Slámová zase zpochybnili věrohodnost protokolu o výslechu z minulého jednání.

"Byla špatně protokolována slova, která vyřkl náš klient John Pacovský při svém výslechu. Některá slova nebyla protokolována vůbec a některé věty, které nebyly vůbec vyřčeny, byly naopak zapsány do protokolu. Jednalo se o zásadní věty, které by mohly způsobit nahlížení na jeho výpověď jako na nevěrohodnou. To, co úřednice zapsala, některá slova, která měl vyřknout, on vůbec neřekl. To je to zásadní, proč jsme podali námitku proti protokolaci ," přiblížila Slámová.

Předseda senátu Roman Bárta odročil jednání na zítřek, aby měl soud čas na posouzení námitky obhajoby.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme