Případ údajného pokusu o podplácení poslance Kořistky odložen

Šéfka ostravského okresního státního zastupitelství Tamara Kornasová odložila případ údajného pokusu o podplácení poslance Zdeňka Kořistky. Trestní stíhání Marka Dalíka a Jana Večerka tedy nebude obnoveno ani na základě nového svědectví Ladislava Sommera. Ten tvrdil, že loni v létě slyšel v kavárně ostravského Shopping Parku útržky rozhovoru asistenta předsedy ODS Dalíka, lobbisty Večerka a poslance za US-DEU Kořistky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kořistka | Foto: Poslanecká sněmovna

Šéfka ostravských žalobců Tamara Kornasová dospěla k závěru, že Sommerova informace je smyšlená. V jeho výpovědi se objevily rozpory a nepravdy, které potvrdily i znalecké posudky. Sommer s výsledkem vyšetřování nesouhlasí a i nadále trvá na tom, že rozhovor v kavárně ostravského nákupního centra skutečně zaslechl.

"Musím trvat na svém stanovisku, pokud paní státní zástupkyně rozhodla jinak, tak zřejmě k tomu vedou obavy, aby neopadla jako pan doktor Fraš," Sommer tak naráží na Martina Fraše, který případ dozoroval dříve. Kvůli údajným pochybením se dostal před kárný senát.

Nové rozhodnutí státní zástupkyně Tamary Kornasové vítá advokát Stanislav Devátý, který Dalíka s Večerkem zastupoval: "Ta situace byla zcela jasná už dávno před tím, než se objevil tento záhadný svědek. Takže pro nás je to vítané, že se konečně ukázalo, jakým způsobem se pan Kořistka zachoval.

Podle Kornasové je dnešní rozhodnutí v případu s největší pravděpodobností konečné. Kauza Kořistka ale nekončí. Ve hře jsou totiž ještě dvě žaloby. Jednu podal Dalík s Večerkem na Kořistku, druhou pak podala na poslance přímo Občanská demokratická strana.

Policie obvinila Dalíka a Večerka z toho, že údajně nabízeli poslanci Zdeňku Kořistkovi 20 miliónů korun, pokud nepodpoří novou vládu. Jejich stíhání bylo loni v říjnu zrušeno.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme