Případ údajného uplácení Babákova asistenta jde k soudu

Případ údajného uplácení asistenta poslance Věcí veřejných Michala Babáka jde podle serveru Aktuálně.cz k soudu. Obvodní státní zástupkyně Šárka Pokorná obžalovala z nepřímého úplatkářství bývalého libereckého zastupitele za ODS Jiřího Zeronika a jeho dva spolupracovníky. Mužům hrozí až dva roky vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úplatek | Foto: Radio Praha

Babákův asistent Šimon Stejkoza trojici mužů v srpnu obvinil z toho, že mu přislíbili 15 milionů korun, když zařídí na ministerstvu školství dotaci čtvrt miliardy pro Zeronikovu soukromou školu.

Na policii se Stejkoza obrátil hned poté, co ho podezřelí poprvé kontaktovali. Současně informoval Babáka. Schůzky s korupčníky už se pak odehrávaly v režii policistů, kteří při nich zajistili důkazy včetně první zálohové splátky ve výši 300 tisíc korun.

Zeronik tvrdí, že je nevinen, prý se stal spíš obětí komplotu. Dalšími dvěma podezřelými jsou podle dřívějších informací televize Nova liberečtí podnikatelé Josef Šlechta a Milan Hnilica.

Policisté původně navrhli obžalovat muže z podplácení, za které hrozí až šestileté vězení. Žalobkyně však podle serveru Aktuálně.cz trestný čin překvalifikovala.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme