Případ údajného uplácení poslanců Věcí veřejných jde před soud

Žalobci předali soudu kauzu poslanců Bárty a Škárky. Obžaloba viní předsedu poslanců Věcí veřejných Víta Bártu z podplácení, nezařazeného poslance Jaroslava Škárku z přijetí úplatku. O obžalobě informovala městská státní zástupkyně Jana Hercegová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy, (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Bárta se podle policie snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Škárku a Kristýnu Kočí. Poslankyně dostala půl milionu, Škárka 170 tisíc korun. Bárta ovšem tvrdí, že svým kolegům peníze jen půjčil.

Bártovi hrozí až šestileté vězení, Škárkovi až tříletý trest nebo zákaz činnosti. Oba obvinění tvrdí, že jsou nevinní a chtějí to u soudu dokázat.

„Prostřednictvím mého advokáta jsme policii navrhli celou řadu svědků a policie je odmítla. Takže prostor pro svědky z mé strany v zásadě vzniká až u soudu,“ řekl už dříve Bárta. Trest neočekává ani poslanec Škárka.

„V tomhle případě se o přijetí úplatku nejedná. Takže v tom nevidím žádný problém. Pozitivní na tom je, že celá kauza půjde k soudu a že obálkové uplácecí praktiky pana Bárty tak budou s největší pravděpodobností potrestány,“ řekl Škárka.

Igor Maňour, ČRo 1 - Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme