Případné zastavení takzvané ekozakázky poslanci nedořešili

O případném zastavení mnohamiliardového tendru na odstranění starých ekologických zátěží zatím poslanci nerozhodli. K tématu se vrátí v jiném termínu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takto probíhala sanace skládky v Hodoníně na Chrudimsku | Foto: www.pardubickykraj.cz

Aby vláda takzvanou ekozakázku zastavila, požadují lidovci. Tendr podle nich není dostatečně průhledný. Navíc by ho podle nich měla řešit spíš politická vláda. S tím souhlasí i předseda komunistů Vojtěch Filip.

"Tuto zakázku považuji za zločin na veřejných financích, protože je velmi těžko kontrolovatelná," uvedl Filip.

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 nechápe, proč by minimálně kabinet nemohl zjistit, jaké nabídky jsou ve hře. Zdůraznil, že je možné, že vláda nakonec stejně nikoho nevybere.

"Je zajímavé, komu tak strašně záleží na tom, aby nebyla předložena vůbec žádná nabídka. Vláda si vyhradila, že nemusí být vůbec nikdo vybrán. Nicméně to, že by byl někdo vybrán a že by bylo prokázáno, že je to možné dělat tisíckrát levněji, někoho tak strašně děsí, že se za každou cenu snaží ten tendr zastavit," řekl Kalousek.

Vláda Jana Fischera rozhodnutí o zadání ekozakázky, která by státní pokladnu mohla v následujících letech přijít na zhruba 115 miliard korun, zatím odložila. Nabídky má vyhodnotit až nová vláda po volbách v červnu příštího roku.

Igor Maňour, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme