Případnému obnovení procesu s Roztočilem bude předcházet výslech svědků

O obnovení procesu s Rostislavem Roztočilem, odsouzeným za vraždu, rozhodne soud až po vyslechnutí dalších svědků. Roztočil byl v roce 1985 v nepřítomnosti odsouzen za vraždu egyptského studenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislav Roztočil | Foto: ČTK

Rakousko, kam emigroval, a následně ani Německo ho ale nevydaly. Zatčen byl až v roce 2000. Od té doby se Roztočil snaží o obnovení procesu. Obhájkyně Božena Hokeová vysvětluje, že v celém procesu nebyl Roztočil vyslechnut, a tím bylo porušeno jeho právo na spravedlivý proces.

Obhájkyně uvedla, že jedna ze svědkyň byla vyslechnuta, avšak ve výpovědi se mluví o jiné osobě, než je Roztočil. "Podle nás by měla být slyšena. Pak jsme navrhovali pana Jemelíka, aby byl vyslechnut, protože z hlediska spolku Šalamoun prováděl šetření týkající se emigrace - proč to bylo, proč byl v utečeneckém táboře, proč dostal azyl," upřesnila.

Obnova procesu není jednoduchá. Obhájkyně nevylučuje možnost podání stížnosti pro porušení zákona kvůli nejasnostem v rozsudcích, které Roztočila shledaly vinným. O obnovení procesu Rostislava Roztočila rozhoduje středočeský krajský soud. Rozhodnutí odsunul na leden, protože vyslechne další svědky, které obhájkyně navrhla. Svědci by podle ní mohli podpořit tvrzení o nevině Roztočila.

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme