Případnou stávku budou řešit odbory s občanskými iniciativami

Odbory budou s občanskými iniciativami řešit, jestli by mělo smysl vyhlásit stávku. Vládní reformy odboroví předáci soustavně kritizují, podle svých vyjádření ale necítí dostatečnou podporu veřejnosti pro případné větší protestní akce nebo vyhlášení stávky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Jaroslav Zavadil v úvodu V. sjezdu ČMKOS. | Foto: Tomáš Adamec

Odbory se sejdou se zástupci sedmi občanských iniciativ, mimo jiné s přestaviteli Národní rady osob se zdravotním postižením. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslava Zavadila chtějí zjistit jejich postoj k případným protestům.

„Samozřejmě je otázka, jakým způsobem se k tomu postaví tyto občanské společnosti, které vyjadřují jasně svůj nesouhlas. My se pak tomu postavíme do čela. Ale není možné, aby jen odbory byly tou skupinou, která tady bude neustále bojovat za práva všech. Je potřeba, aby se do toho zapojili i občané, není možné, aby to pořád dělaly jen odbory,“ uvedl.

Dodal, že zatím nejsou v dalším postupu jednotné ani všechny odborové svazy. „Myslím, že se ty názory budou tříbit. Ono se zvětšuje portfolium těch svazů, které by byl ochotné do některých akcí jít. Tím, jak se vyvíjí projednávání některých reforem v parlamentu. A předpokládám, že se to bude stupňovat. Takže já se teď nechci vyjadřovat k tomu, co bude. Ale uvidíme.

Václava Marešová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme