Přípravné utkání ukázalo nepřipravenost organizátorů MS

Nepřipravenost organizátorů mistrovství světa v hokeji na příchod návštěvníků prokázalo čtvrteční přípravné utkání mezi Českem a Kanadou v pražské Sazka Areně. Někteří fanoušci se na svá místa dostali až po první třetině a část z nich dokonce rezignovala a odešla domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hala Sazka

Jednu z chyb vidí pořadatelé v nedostatku informací pro příchozí. "Vždyť my můžeme informovat ty stojící diváky; sám jsem viděl, po kolika kapsách se prohledávali, až když se teprve k tomu rámu dostali. Tohle přiznávám, že musíme využít dokonale a že se tohleto zásadně musí zlepšit. Děláme i další opatření, natáhneme tu dobu příchodu na dvě a půl hodiny," prohlašuje mluvčí firmy Bestsport, majitele haly.

Mezi některými zápasy ovšem bude jenom 90 minut, tedy hodina a půl. "Velmi intenzivně po té včerejší zkušenosti, mysleli jsme si, že víme, jak na to, a myslím si, že jsme došli k tomu, že máme málo času, ale že ho musíme využít k tomu, jak to udělat. Zítra budeme mnohem chytřejší, protože všechno se váže ještě na další, abych tak řekl neviditelné složky, a není to tak jednoduché tu věc rozhodnout."

Pro návštěvníky z toho vyplývá jedna rada - vyrazit k hale s dostatečným předstihem. "Jedině možná je spolupráce," apeluje na hokejové fanoušky mluvčí firmy Bestsport. "Projděte si všechny kapsy, ne jenom ty u kalhot, ale také v saku a podívejte se, kde ještě je tužka, která má kovovou náplň; prostě posbírejte si to všechno do jedné ruky, předtím, už doma, si samozřejmě přečtěte to, co s sebou mít nesmíte, to máte na zadní straně vstupenky; vyjděte trošku vstříc té situaci!"

Spory o postavení kamer České televize v Sazka Aréně při hokejovém mistrovství světa skončily. Organizační výbor šampionátu nakonec ustoupil a vykoupil sedadla v sektoru za kamerami. Ty se postaví na vyvýšené místo a v záběrech nebudou procházející diváci.

Na chaos v organizaci hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě si stěžují i Němci. Němečtí reprezentanti například museli vynechat plánovaný trénink, protože nedostali včas akreditace. Navíc dostali jen jednu kabinu a žádný prostor na masáže.

Německá tisková agentura zároveň připomíná, že okolí haly Sazka stále vypadá jako staveniště. Kritizuje také průtahy u bezpečnostních kontrol, kvůli kterým se během včerejšího utkání českého týmu proti Kanadě dostala řada diváků do hlediště až v průběhu první třetiny.

Vysvětlení pořadatelů, že na vině jsou přísné bezpečnostní kontroly, trenér německé reprezentace Hans Zach nebere. Bez problémů prý pronesl nůž i mobil.

Igor Maňour, Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme