Přípravy na další část oprav Barrandovského mostu od pondělí omezí provoz. Mají trvat do 17. března

Řidiči na pražské Strakonické ulici musí počítat od pondělí 15. ledna s komplikacemi v okolí Barrandovského mostu, kde bude ve směru do centra omezen průjezd. Důvodem bude výměna ložisek na opěrách a zajištění vstupu do komor severního mostu. Práce potrvají do 17. března. Vyplývá to z informací na magistrátním webu opravujeme.to.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barrandovský most

Barrandovský most | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Technická správa komunikací na letošek plánuje další, třetí fázi kompletní opravy Barrandovského mostu. Kdy oprava začne a do kdy potrvá, zatím nebylo rozhodnuto.

Nynější práce se budou konat ve do dvou fázích. První začne 15. ledna a potrvá do 4. února, silničáři budou vyměňovat ložiska mostu.

Uzavřou přitom vyhrazený jízdní pruh MHD v podjezdu mostu a veškerá doprava pojede v pravém jízdním pruhu.

‚Nedošlo k porušení závazků.‘ TSK nechce sankce za zpoždění oprav Barrandovského mostu

Číst článek

V druhé fázi od 5. února do 17. března dělníci umístí schodišťové věže pro přístup do komor severního mostu. Silničáři uzavřou vyhrazený jízdní pruh pod mostem a průjezd bude možný dvěma zúženými jízdními pruhy.

Nastávající práce souvisí s chystanou letošní opravou Barrandovského mostu. Letos má Technická správa komunikací naplánovánu třetí etapu oprav ze čtyř.

Loni a předloni byla opravena část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku.

Letos se bude pracovat na severní části mostu ve směru na Smíchov. Technická správa komunikací nyní zvažuje, že sloučí následující dvě etapy oprav mostu do jedné.

To by znamenalo, že by dělníci letos stihli udělat všechny práce naplánované na roky 2024 a 2025. Rozhodnutí má padnout tento měsíc.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.

Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let, vždy trvá jen část roku. Práce vyjdou za celé období na 594,5 milionu korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme