Přípravy na oslavy Silvestra 2009 vrcholí

Praha se připravuje na silvestrovskou noc. Do ulic vyrazí desítky příslušníků městské i státní policie a budou hlídat bezpečný průběh oslav. V centru hlavního města budou kromě Staroměstského a Václavského náměstí střežit také Karlův most.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvestrovský ohňostroj

Silvestrovský ohňostroj

Strážníci navíc budou rozvážet opilce. "Budou provádět odvozy některých opilých osob na záchytky nebo i do Nemocnice Na Františku. Starosta požádal ředitele nemocnice, aby zřídil odkladiště pro tyto osoby, protože v minulosti se velmi často stávalo, že sanitky jezdily s opilci a všechny záchytky byly plné," vysvětlil radní pro bezpečnost Prahy 1 Ivan Solil.

Pozor na pyrotechniku

Oslavy konce roku každoročně plní také ordinace lékařů a v horších případech i operační sály. Příčinou mimo jiné bývá neopatrná manipulace s pyrotechnikou, která může mít i celoživotní následky. Podle Jana Filipinského z Úrazové nemocnice Brno jsou nejčastější poškození horních končetin a obličeje:

"Co se týče obličeje, tam jsou nezávažnější poranění očí, která mohou skončit i oslepnutím. Samozřejmě i popáleniny na obličeji jsou velmi závažné, které jsou také velmi často poznamenány chemikálií, kterou pyrotechnika obsahuje a zůstává pigmentace v obličeji."

Zuzana Kopuletá, Monika Horská, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme