Přírodu budou propagovat kalhotky s bobrem a boxerky s kormoránem

Ministerstvo životního prostředí chce kontroverzním způsobem propagovat ochranu české přírody. Zadalo výrobu tisíce kusů dámského spodního prádla s vyobrazením bobra a pánského prádla s kormoránem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobr v Labi

Bobr v Labi | Foto: Josef Korbel

Podle ředitele marketingového oddělení ministerstva Matyáše Vitíka je to nápad samotných úředníků.

„Cíl je jasný – chceme upozornit na problematiku české přírody a jak víme z marketingové praxe, kontroverzní předměty zaujmou nejvíce. Proto jsme se rozhodli jít touto cestou,“ vysvětlil.

Propagační spodní prádlo je součástí většího balíku materiálů, které ministerstvo chystá na další období.

„Mix propagačních předmětů vznikl po diskusi na odboru tiskovém a marketingu, a finální rozhodnutí, že mix bude vypadat tak, jak bude vypadat, včetně pánského a dámského prádla, jsem učinil jako ředitel tohoto odboru,“ dodal Vitík.

Nové propagační materiály ministerstva životního prostředí, tedy propisky, pastelky, omalovánky, samolepky, deštníky i spodní prádlo, vyjdou celkem na půl milionu korun.

Zakázka se schvaluje na poslední chvíli, aby se stihly vyčerpat peníze z letošního rozpočtu. Ekologům se nápad nelíbí a upozorňují na to, že se prostředky mohly využít smysluplněji.

Nikola Bojčev, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme