Příští ministryní školství by podle Peake mohla být Klasnová

Budoucí ministryní školství by se podle vicepremiérky Karolíny Peake mohla stát místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za Věci veřejné Kateřina Klasnová. Peake ji jako jednu z možných kandidátek označila ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředsedkyně vlády a VV Karolina Peake (vlevo) a místopředsedkyně sněmovny a VV a manželka Víta Bárty Kateřina Klasnová na chodbě soudu | Zdroj: ČTK

Dosud se jako o nástupkyni Josefa Dobeše hovořilo hlavně o místopředsedkyni Věcí veřejných Dagmar Navrátilové. „Není jedinou možnou kandidátkou. Vidím i kandidáty další - zmiňovala jsem Milana Šťovíčka,“ uvedla Peak.

„Koho jsem třeba ještě nezmiňovala, ale tajně si jako na možnou kandidátku na tuto pozici myslím, je moje kolegyně Kateřina Klasnová.“ Podle Peak má Navrátilová, Štovíček i Klasnová pro pozici kvality.

Jméno nového ministra školství chtějí Věci veřejné oznámit co nejdříve. „Vidím to do týdne, deseti dnů,“ odhadla Peak.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17 hodin (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Matěj Skalický, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme