Příští týden přinese ‚aprílové‘ počasí. Přijdou chladnější dny i tropy

V příštím týdnu bude slunečno i zataženo, v prvních dnech přijdou také bouřky. Studenější začátek od středy vystřídají vyšší teploty a slunečné počasí. Teploty o víkendu by se podle ČHMÚ měly pohybovat v rozmezí od 28 do 33 °C. Ochlazení má přijít až na přelomu dalšího týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunce skyté za mraky | Foto: Filip Jandourek

Začátek týdne bude poměrně větrný. Obloha bude polojasná až oblačná. Víc mraků se podle meteorologa Pavla Borovičky z ČHMÚ může objevit na severozápadě.

Změna by měla přijít v úterý, kdy se objeví přeháňky a bouřky. Bude to nejchladnější den z celého týdne. Teploty se budou pohybovat kolem 19 a 23 °C. Na západě Čech může být až 11 stupňů.

Vítr bude postupně slábnout a od středy se počasí začne vylepšovat. Až do konce týdne by mělo být jasno až polojasno. Jen na severozápadě by se mohla objevit při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňka popřípadě i bouřka.

Předpověď slibuje, že se teploty budou směrem k víkendu postupně zvyšovat. Ve středu má být kolem 26 stupňů, ve čtvrtek by pak mohla přijít i tropická 30.

Ke konci týdne budou teploty stoupat i nad 30 stupňů. V pátek má být 28 až 32 stupňů a přes víkend většinou mezi 28 až 33 °C.

Ochlazovat by se mělo až na přelomu dalšího týdne. Od západu bude míst s teplotou nad 30 stupňů ubývat.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme