Příval deště pustošil vesnice na Blanensku

Ničivé záplavy způsobila na Blanensku průtrž mračen, která se v podvečer přehnala nad okresem. V obci Olešnice voda zcela zatopila na padesát budov. Lidé se skrývali ve vyšších patrech domů a záchranáři je museli z domů evakuovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blesky

Živel řádil v Olešnici mezi 17:30 a 19:00. Hladina říčky Hodonínky se místy zvedla místy až o dva metry proti normálnímu stavu. Záplavová vlna strhla mlékařskou cisternu, která poničila několik domů. Voda napáchala škody i na místním koupališti, knihovně, kulturním domě i čističce odpadních vod.

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, kromě Olešnice jsou postiženy také obce Cerhov, kde hasiči evakuovali z domů šest lidí, a Hodonín u Kunštátu. Tam musel policejní vrtulník zachraňovat dva lidi ze zatopené chaty. V Křtěnově zničila voda silniční most.

"V obcích voda klesá, na místě zasahuje všechna dostupná technika. Silnice zatarasily spadlé stromy, v obcích byli lidé nejen odříznuti od světa, ale je přerušena i dodávka elektrické energie," popsal situaci mluvčí. Hasiči vyjížděli i k požáru stodoly, kterou v obci Horní Poříčí zapálil blesk.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme