Popadané stromy a zaplavené silnice. Středočeský kraj zasáhly bouřky, silný déšť trápil i Šumpersko

Středočeským hasičům v neděli přibylo výjezdů kvůli bouřce. Nejčastěji zasahovali na Příbramsku, Benešovsku a Rakovnicku. Do 18.00 zaznamenali 33 událostí, jenom za poslední hodinu jim přibylo 17 zásahů, uvedla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Silné bouřky zasáhly také Olomoucký kraj.

Kladno / Šumperk (Aktualizováno: 20:57 1. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy ve středočeském Rakovníku. | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hasiči nejčastěji vyjíždějí k popadaným stromům nebo zaplaveným sklepům. Na Komenského náměstí v Rakovníku například přívalový déšť ucpal kanály, na silnici bylo podle mluvčí až půl metru vody. „Zůstala tam uvíznutá dvě osobní auta, hasiči lidem pomohli dostat ta auta ven,“ uvedla Fliegerová. Na Rakovnicku odstraňovali bahno a kameny také z železniční trati.

Polovinu Česka ve čtvrtek mají zasáhnout silné bouřky, hrozí zatopení sklepů nebo podchodů

Číst článek

K nárůstu událostí došlo po 17 hodině. Zasahujeme především na Rakovnicku, Příbramsku a Benešovsku,“ uvedli středočeští hasiči na svém twittru. Kolem 17.30 už pomáhali na 24 místech kraje. 

V Meznu na Benešovsku přetekl rybník a voda s bahnem zaplavila silnici a sklepy okolních domů. Hráz rybníka ale nápor vody vydržela. Hasiči tam pomáhali odstranit bahno z komunikace a zasahovali u zatopených sklepů.

Silná bouřka se odpoledne přehnala i přes Šumpersko. Nejvíce zřejmě zasáhla obec Jedlí, kde se voda dostala do domů a strhla také automobily. Voda zaplavila rovněž tamní továrnu, firma vodu odčerpává vlastními silami, řekl v neděli mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Bouře podle něj postihla také Štíty, Šumperk a Rudu nad Moravou. Hasiči v oblasti evidují asi desítku výjezdů, čerpají vodu, likvidují také popadané stromy. V okolí Jedlí a Štítů jsou na komunikacích po bouřkách naplaveniny.

Silné bouřky s přívalovými srážkami by se podle předpovědi meteorologů měly v Olomouckém kraji ojediněle objevit i v noci na pondělí. V kraji by mělo místy pršet i v pondělí, odpoledne a večer by měly srážky ustávat.

jum, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme