Přívalový déšť, kroupy a vítr. Moravu i Slezsko zasáhnou v neděli silné bouřky

Moravu a Slezsko ojediněle zasáhnou v neděli odpoledne silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazy větru o rychlosti 70 kilometrů za hodinu nebo kroupami. Ve výstraze to uvedl Český hydrometeorologický ústav. V Čechách lze očekávat déšť či přeháňky, místy bouřky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, déšť, bouřka, bouřky, prší (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

Meteorologové silné bouřky, při kterých naprší kolem 35 milimetrů vody, očekávají ve východní části Pardubického kraje a Vysočiny a na celém území Moravy a Slezska. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa, například sklepy.

V neděli přes naše území přejde zvlněná studená fronta. Večer budou od západu srážky slábnout. Během dne bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Nejvyšší teploty v Čechách vystoupají na 19 až 24 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 24 až 29 stupňů.

Červen bude teplotně průměrný

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně spíše průměrné. Nejchladnější by měl být týden od 12. června. Naopak nejteplejší očekávají meteorologové začátek prázdnin, vyplývá z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Zkontrolujte svou karmu, apelují záchranáři. Horko zvyšuje riziko otravou oxidem uhelnatým

Číst článek

Příští týden se maximální denní teploty budou pohybovat většinou kolem 23 stupňů Celsia, střed týdne bude chladnější.

„Minimální noční teploty budou klesat většinou na 13 až 9 stupňů, nejchladnější noc by měla být noc na čtvrtek, s teplotou kolem devíti stupňů," uvedli meteorologové.

V týdnu od 12. června má být průměrná týdenní maximální teplota kolem 21 stupňů Celsia a průměrná týdenní minimální teplota okolo deseti stupňů. Oteplit se pak má zhruba od 26. června.

„Srážkově očekáváme období průměrné. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat v rámci Česka v intervalu 12 až 22 mm," dodal Český hydrometeorologický ústav.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku od 5. června do 2. července je 16,6 stupně Celsia. Nejteplejší byl v tomto období rok 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 19,9 stupně Celsia. Nejchladnější byl naopak rok 1985 s průměrnou teplotou 13,6 stupně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme