Bouře zasáhla i České Budějovice, přívalové deště zaplavily prostory Jihočeského divadla

Silný déšť poškodil odpočinkovou místnost pro návštěvníky Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Do objektu se ve čtvrtek dostala voda patrně kvůli netěsnosti na střeše. Poškozená je hlavně omítka v interiéru. Potvrdila to Věra Ernstová z oddělení marketingu Jihočeského divadla. Na místě rovněž zasahovali hasiči, kteří odčerpávali vodu.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

„Voda nám sahala po kotníky. Patrně se budou muset omítky v respiriu obnovit,“ uvedla Ernstová. Výše škody zatím není známá. „Čerpali jsme vodu v objektu v ulici Dr. Stejskala,“ potvrdila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Právě v ulici Dr. Stejskala divadlo sídlí.

Odpolední bouřka rovněž rozlomila strom na Senovážném náměstí v centru Českých Budějovic. Kvůli počasí nejezdí některé vlaky na Českobudějovicku.

„Bouřka poškodila na řadě míst zabezpečovací zařízení na trati,“ řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme