Příznivci Karla Hynka Máchy se chystají na Sněžku

Příznivci Karla Hynka Máchy se chystají zdolat nejvyšší českou horu.Na vrchol Sněžky plánují dojít po téměř stejné trase, jakou vedly kroky slavného romantického básníka devatenáctého století. Od soutoku Labe a Vltavy vyrazí na výlet právě dnes a v cíli by pak měli být příští sobotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úpská rašeliniště v pozadí s horou Sněžkou. | Foto: Blanka Černá

Trasu cesty sestavili poutníci ze sdružení Pilgrim podle zápisků, které našly v denících Karla Hynka Máchy. Nehodlají ji ale kopírovat úplně přesně. Básník například vyšel na svou pouť z Prahy. To dnešní putování odstartuje přesně v osm hodin nad soutokem Labe a Vltavy v Mělníku.

Cesta povede například přes hrady Houska, Valečov, Valdštejn či Trosky. Než poutníci dorazí na Sněžku, budou muset každý den zdolat kolem pětadvaceti kilometrů.

Kdo má zájem zúčastnit se putování, nemusí nutně ujít celou trasu. Každopádně ale nemůže počítat s žádným luxusním ubytováním. Spát se totiž bude po Máchově vzoru většinou někde v lesích.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme