Příznivci marihuany se sešli v Praze na akci Million Marihuana March

Na pražské Letenské pláni se až do večera konala akce, která propagovala marihuanu. Příznivci této takzvané lehké drogy se tak poosmé připojili k mezinárodnímu projektu Million Marihuana March. Tradičním požadavkem demonstrace bylo ukončení stíhání lidí obviněných nebo vězněných v souvislosti s marihuanou a zákon o dělení drog podle jejich nebezpečnosti. Stát ale nic takového neplánuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marihuana | Foto: Marihuana galery

Podle Davida Čermánka z pořádajícího Občanského sdružení za legální konopí, se mnoho mladých lidí každoročně stává obětí konopné represe. "Usilujeme o to, aby se měkké drogy, hlavně marihuana, vyčlenily z těch postihovaných drog a ve finále bychom chtěli nějakou legalizaci drog, marihuany. Ale myslím si, že teď na to není doba," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Čermák: "Teď se snažíme o dekriminalizaci pěstování pro osobní potřebu."

Vládní strategie protidrogové politiky z konce loňského roku počítá nadále s předcházením užívání heroinu a pervitinu. Stát se ale více hodlá soustředit právě na pokles konzumace marihuany a tanečních drog.

Vlasta Valentová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme