Příznivci techna se sjíždějí do Česka

Západočeské hraniční přechody zaplavují auta mířící k nám na CzechTek. Oprýskané dodávky a mikrobusy převážně z Francie, ale také Nizozemska, Itálie, Belgie a Velké Británie směřují po dálnici od Mnichova na největší český hraniční přechod Rozvadov na Tachovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CzechTec | Foto: Vladislav Kulhavý

Od poloviny července, kdy začaly najíždět, už jejich počet podle mluvčí západočeské cizinecké a pohraniční policie Heleny Fertšakové překročil dvě stovky: "Všechny osoby, o kterých lze předpokládat , že jsou účastníci technoparty na hranicích důkladně kontrolujeme. Prověřujeme doklady, technický stav vozidel a zkoumáme, zda tyto osoby nepřevážejí drogy, zbraně nebo jiné nebezpečné věci. Několik desítek už nebylo na naše území vpuštěno. Například včera jsme na hraničním přechodu v Rozvadově neumožnili vstup čtyřiadvaceti osobám."

Hlavní nápor ale očekávají policisté v pátek. Lidé jedoucí na CzechTek místo ani čas akce neznají, vše se dozví až hodinu před jejím startem. Shromažďují se proto v pražských kempech Jan, Trója a Karolína.

Jako o místech, kde by se měl CzechTek konat, se mluví o obcích Lidmaň a Rzavá na Táborsku. Loni se na dvacet tisíc vyznavačů technokultury sešlo na loukách u Boněnova na Tachovsku. Party ukončila policie, když zabavila zvukové aparatury.

Policisté rozdávají na hranicích německo-anglické letáky, na kterých se cizinci mohou dozvědět, co je v Česku zakázáno. Hovoří se v nich o výrobě a užívání omamných a psychotropních látek, rušení nočního klidu, devastaci životního prostředí a přestupcích v dopravě. Je v nich zároveň uvedeno, za co hrozí cizincům pokuty a zákaz pobytu.

Milan Kopp, Zuzana Bančanská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme