Pro hasiče byl loňský rok asi nejhorší za 10 let. Přibylo výjezdů i požárů s velkou škodou

Hasiči museli loni jen v letních měsících vyjíždět k 5273 požárům. Mohlo za to hlavně suché a horké počasí. Počet požárů narostl ve všech krajích kromě dvou. Oproti předloňskému roku hasičům v roce 2015 přibylo výjezdů o pětinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičům se podařilo dostat pod kontrolu požár v areálu chemičky Unipetrol v Záluží u Litvínova na Mostecku | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Největší požár, který loni hasiči likvidovali, byl v srpnu v Unipetrolu. Hořet tam začalo po výbuchu na propylenové jednotce. Tehdy hasiči museli vyhlásit čtvrtý - nejvyšší stupeň poplachu.

Do Unipetrolu se sjelo asi 40 hasičských jednotek. Zranilo se tam 32 hasičů a evakuováno muselo být přes 1000 lidí. Škoda přesáhla půl miliardy korun.

A právě požárů s vysokou škodou podle mluvčí hasičů Nicole Zaoralové loni také přibylo. „Požárů, jejichž škoda byla vyšší než jeden milion, bylo 376. To je o 74 více než v roce 2014,“ řekla Českému rozhlasu.

Podrobné statistiky o požárech za loňský rok zveřejní hasiči odpoledne.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme