Pro jízdu na dálnici jsou potřeba nové kupóny, loňské už neplatí

Ode dneška mohou motoristé na dálnici pouze s novými kupóny. Ceny těch letošních přitom zůstávají stejné. Roční kupón stojí 1500 korun, měsíční 440 a desetidenní známka je za 310 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona na dálnici D1 u Kozlova na Jihlavsku | Zdroj: ČTK

Dálniční známky se prodávají hlavně na poštách a čerpacích stanicích. Podle Zdeňka Neusara z ministerstva dopravy by jich měl být dostatek.

„Prodejních míst je dohromady téměř sedm tisíc, takže předpokládám, že nebude problém pro nikoho, aby si dálniční kupony sehnal,“ řekl Neusar.

Poškozený nebo špatně vyplněný kupón je možné vyměnit na vybraných pobočkách České pošty, potvrzuje mluvčí podniku Marta Selicharová.

„Člověk musí mít druhý díl kuponu a přijde na poštu, kde vyplní žádost. Tato služba stojí 40 korun a kupon je mu vyměněn, pokud splňuje požadavky v žádosti,“ uvedla.

Za jízdu po dálnici bez platné známky hrozí řidičům až pětitisícová pokuta. Kupóny jsou nepřenosné, nelze je tedy použít na jiném voze.

Eva Kézrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme