Pro Kavanovu kampaň pracovali i státní zaměstnanci

V předvolební kampani ministra zahraničí Jana Kavana, který neobhájil senátorské křeslo na Prostějovsku, se objevovali i někteří zaměstnanci ministerstva a Úřadu vlády. Pracovník ministrova kabinetu Martin Houska dojednával mikrobusy pro obce v okrese a kolem kampaně se pohyboval i Petros Michopulos ze Strakovy akademie. Oba však tvrdí, že plnili pouze své pracovní povinnosti a na kampani se nepodíleli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

To, že Houska vyjednával autobus, potvrdil starosta Plumlova Ladislav Otruba. Také prodejce firmy, která mikrobusy pro obce připravuje, potvrdil Houskovu účast na projektu. Ministrův poradce ale nevidí v angažovanosti při volební kampani žádný problém: „Jsem poradcem pro vnitřní politiku a senátní věci spadají do této oblasti. Pouze občas jsem se objevoval v souvislosti s touto oblastí, a to je normální úřední postup. Nic pikantního na tom není,“ řekl Houska.

Také Černínský palác tvrdí, že jeho zaměstnanec pouze plnil pracovní povinnosti. „Autobusy pro Prostějovsko jsou regionálním projektem EU nezávislým na volební kampani pana Kavana, dotýkají se našeho resortu, a proto na tom pracoval pan Houska,“ uvedl mluvčí Aleš Pospíšil. Po hodině mluvčí své stanovisko opravil v tom, že nejde o projekt EU, ale pouze aktivitu, která sleduje trendy pomoci zemí unie kandidátským státům. Trval ale na tom, že projekt nesouvisí s volbami a bude pokračovat i jinde v České republice. Přitom například v Brodku u Prostějova stál minibus ve dny prvního i druhého kola voleb přímo pod okny volební místnosti jako důkaz splněného Kavanova předvolebního slibu.

V Kavanově blízkosti se před volbami v jeho volebním obvodu objevoval i zaměstnanec Úřadu vlády Petros Michopulos, který před dvěma lety zajišťoval s firmou MPL pro ČSSD volební kampaň a poté pracoval jako poradce bývalého ministra Egona Lánského. Například čtyři dny před volbami se účastnil turné Kavana s předsedou vlády Milošem Zemanem na Prostějovsku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme