Pro případ, kdy senát vrátí sněmovně ústavní zákon, už prý existuje právní precedent

Pro případ, kdy senát vrátí sněmovně ústavní zákon, už existuje právní precedent. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekla předsedkyně stálé komise senátu pro ústavu a parlamentní procedury Jiřina Rippelová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát (ilustrační foto)

Senát (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nesouhlasí tak s tvrzením ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Podle něj pro takovou situaci, ke které by mohlo dojít v souvislosti s návrhem ústavního zákona o přímé volbě prezidenta, právní precedent neexistuje. Výtky o zdržovací taktice proti návrhu podle Rippelové také nejsou relevantní.

„Existuje právní precedent, týkalo se to doplnění cílů České národní banky. Nedovedu proto pochopit argumentaci pana ministra. Nic není žádná zdržovací taktika. V případě, že poslanecká sněmovna se na své nejbližší schůzi shodne na tom, že bude akceptovat naše pozměňovací návrhy, tak tento ústavní zákon může platit pro příští volbu prezidenta.“

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.

Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ – www.radiozurnal.cz/audio.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme