Pro psy jsou silvestrovské rány a petardy velmi stresující

Lidé se na Silvestra radují a vystřelují petardy a dělbuchy. Jejich psi ale ve stejnou chvíli zažívají velký stres. Někteří zalezou pod skříň a odmítají vylézt, jiní běhají po místnosti a jsou doslova bez sebe. Negativní reakce psů na silvestrovské radovánky můžeme podle veterinářky Jany Blažkové zmírnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: Ladislav Bába

„Pokud víme, že pejsek reaguje až takovým způsobem, že běhá po bytě, vyje, schovává se, je vystresovaný, je možno jim pomoci. Máme-li sklep, můžeme ho dát do sklepa. V bytě ho můžeme zavřít do koupelny, pustit mu sprchu. Nebo mu nahlas pustit rádio, abychom se to snažili nějakým způsobem přehlušit,“ říká Blažková s tím, že je dobré stresu z velkého hluku u psů předcházet.

„Na trhu je celá řad přírodních preparátů, které mají zklidňující účinky na nervový systém psů. Pokud tyto přírodní preparáty nejsou dostatečně účinné, je možné použít klasická sedativa. Ve chvíli, kdy použijeme sedativa, je potřeba, aby byl pes doma, v teple a pod dozorem, ne, že mu dáme něco na spaní a půjdeme se bavit někam ven,“ dodává veterinářka.

Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme