Pro tento rok státní maturity končí, studenti dnes píší poslední písemku

Státní maturity pro tento rok končí. Dnes studenti dostanou poslední test podzimního termínu zkoušky pod dohledem státu. Stejný model maturit - dva povinné předměty - čeká na žáky ještě příští rok, v roce 2013 by pak studenti měli zkoušku skládat ze tří předmětů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita 2011 (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

V podzimním termínu se k opravné maturitě přihlásilo přes 20 tisíc studentů. Vybírali si hlavně zkoušku v lehčí úrovni. Vysvědčení maturanti dostanou do 26. září, aby v tomto akademickém roce mohli ještě ti úspěšní nastoupit na vysokou školu.

Kolik žáků maturitu v opravném termínu nezvládlo, bude jasné během několika příštích dní.

Letošní podoba maturit ale nejspíš bude už jen pro ty středoškoláky, kteří teď prvního září nastoupili do maturitního ročníku. Budou mít jen dva povinné předměty-češtinu, a na výběr pak cizí jazyk, nebo matematiku. Od roku 2013 by žáci měli mít u maturit povinné předměty tři.

Podle předsedy Asociace ředitelů gymnázií, Jiřího Kuhna, je maturita ze tří povinných předmětů nutná. Někteří odborníci však kladou otázku, zda je úroveň studentů taková, že snesou tři povinné předměty, zvlášť pokud by to byla matematika.

Klára Bílá, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme