Pro zelené zůstává Dušan Lužný favoritem

Nominaci Dušana Lužného na post ministra školství proberou poslanci Strany zelených v pátek. Ještě do té doby by se mělo ke kandidatuře sejít také předsednictvo. Nominaci náměstka bývalé ministryně Dany Kuchtové podpořila republiková rada zelených, premiér Mirek Topolánek ale chce, aby se vedení úřadu radikálně změnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Lužný | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekla šéfka klubu zelených Kateřina Jacques, Lužný zatím zůstává tím kandidátem, kterého by měla nejmenší vládní strana doporučit ke jmenování: "Respektujeme doporučení republikové rady s tím, že se domníváme, že tato kandidatura by měla být akceptována v případě, že se nevyskytnou nějaké zvláštní neočekávané a neznámé skutečnosti."

Kateřina Jacques nepřikládá váhu informacím o tom, že Lužný ve svém životopise vypustil z názvu své diplomové práce slova o marxismu-leninismu.

Lužný svůj krok vysvětlil tím, že název byl příliš dlouhý a zmínka o marxismu-leninismu byla úlitba poměrům na vysokých školách na konci 80. let. Zkrácení nicméně pokládá za svoji chybu, kterou nesledoval postranní úmysly.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme