Problémy krajů bude tripartita nově řešit jednou za čtvrt roku

Tripartita složená z odborů, zaměstnavatelů a vládních zástupců se bude jednou za čtvrt roku věnovat problémům krajů. Řešit chce dopravní infrastrukturu, reformu školství, čerpání peněz z Evropské unie nebo vzdělávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Středula, Tripartita | Foto: Filip Jandourek

Podle odborů začínají Česku docházet kvalifikovaní pracovníci v různých oborech.

Předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula řekl, že je proto nutné síť škol optimalizovat a upravit financování tak, aby školy "netoužily po studentovi jen kvůli poplatku". Odbory podporují i jednotné zkoušky na střední školy.

„Rezonovalo to tam takřka ze všech vystoupení - otázka optimalizace sítí škol, urychlený přechod na například možnost zkoušek na střední školy, aby nedocházelo k tomu, že to potom uhání po příslušném studentovi, protože dostane poplatek. Ale aby se skutečně změnil poměr v oblasti učňovského školství, klasického středního školství, potažmo vysokého školství,“ uvádí Středula.

Na jednání se mluvilo také o potřebě zákona, který by upravil vynětí půdy ze zemědělského fondu. Diskutovalo se o přípravě na čerpání fondů, chystaném propouštění horníků v severních Čechách a na severní Moravě nebo podpoře dopravní infrastruktury.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme