Proces s Dahlgrenem pokračuje. Soudce přečetl jeho výpověď před FBI

U Krajského soudu v Brně pokračuje druhým dnem proces s 23letým Kevinem Dahlgrenem. Dopoledne vypovídala pošťačka, od které si Američan převzal v inkriminovaný den zásilku. Soudce Michal Zámečník také přečetl Dahlgrenovu dřívější výpověď před americkou FBI, kde uvedl, že příbuzné našel už mrtvé. Mladík je obžalován z čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích, kterou měl spáchat před třemi lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Krajského soudu v Brně pokračuje druhým denem proces s 23letým Kevinem Dahlgrenem | Zdroj: ČTK

U brněnského soudu dnes jako první vypovídala poštovní doručovatelka, která v den vraždy nesla zásilku pro jednu z obětí. Řekla, že balíček před desátou hodinou dopolední převzal Kevin Dahlgren.

Její verze se tak liší od té, kterou řekl obžalovaný po svém zadržení americké FBI. Celé dopoledne prý byl mimo dům a své příbuzné našel už mrtvé. Vysvětluje tím i stopy krve obětí na svém oblečení.

Podle znalce z oboru psychologie a sexuologie Jaroslava Zvěřiny nebyla u mladíka prokázána sadistická deviace. Konstatoval ale zájem o sexuálně agresivní a sadomasochistická témata.

Další znalec odpoledne vypověděl, že útok byl nečekaný, velmi brutální a pachatel použil více nástrojů. Oběť si prý nestihla nic uvědomit. Jednání i dnes sledují u Krajského soudu v Brně desítky lidí, včetně Dahlgenových rodičů.

Státní zástupkyně Ludmila Doležalová včera uvedla, že Američan byl v době činu emočně nestabilní a trpěl paranoiou. Dahlgren sice včera u soudu odmítl vypovídat, vinu už ale dříve odmítl. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až doživotní trest odnětí svobody.

U Krajského soudu v Brně pokračuje druhým denem proces s 23letým Kevinem Dahlgrenem | Foto: ČTK

Vlasta Gajdošíková, Anna Kottová, Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme