Proces s lihovou mafií byl odročen, Kaláč dostane nového obhájce

Proces s takzvanou lihovou mafií v čele s podnikatelem Radkem Březinou odročil dnes olomoucký krajský soud na první týden v březnu. Původně se měl případem zabývat do pátku, projednávání však zhatil kolaps obhájce jednoho z hlavních aktérů této kauzy Lubomíra Kaláče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kauza lihové mafie před soudem, Radek Březina

Kauza lihové mafie před soudem, Radek Březina | Foto: Jana Zemková | Zdroj: Český rozhlas

Právní zástupce už Kaláče kvůli svému zdravotnímu stavu dál zastupovat nemůže, soud mu proto musí ustanovit nového obhájce.

Na přípravu rozsáhlé kauzy, jejíž spis čítá 18 000 stran, má pouze pět dní, zákonná lhůta však bude dodržena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeden z klíčových advokátů v kauze lihové mafie se kvůli nemoci vzdal obhajoby. Proces sleduje Jana Zemková

Kaláčův obhájce zkolaboval ve středu v jednací síni během vystoupení šéfa mafie Radka Březiny. Vážně nemocného právního zástupce poté záchranná služba odvezla do nemocnice.

Podle soudce Eduarda Ondráška je jeho stav horší, než se čekalo, a jednání už se účastnit nemůže.

Velkou komplikaci to znamená především pro jeho synovce, obžalovaného Lubomíra Kaláče, který má v případu zásadní roli. Společně s mladším bratrem Radka Březiny Tomášem získal status spolupracujícího obviněného a u soudu bojuje o nižší trest.

„Pan Kaláč je spolupracující obviněný, takže jeho výpověď je důležitý důkaz. A nepochybně hájit takového klienta je mnohem náročnější než třeba ve vztahu u těch jiných důkazů, co jsou tady prováděny,“ poznamenal soudce.

Soud bude pokračovat 2. března čtením listinných důkazů a přehráváním odposlechů. Výslech svědků, kteří měli vystoupit tento týden, byl přeložen až na polovinu března.

ČTK, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme